Články

Nákup dopravních automobilů pro dobrovolné hasiče z Luhačovic a Řetechova

23. 10. 2017 -

 

                                        

 

Město Luhačovice uspělo se žádostmi o dotaci Ministerstva vnitra České republiky i Zlínského kraje na pořízení nových automobilů pro jednotky sboru dobrovolných hasičů. Dopravní automobil získají pro svou činnost dobrovolní hasiči z Luhačovic a Řetechova.

 

Jednotka sboru dobrovolných hasičů v Luhačovicích je zařazena do kategorie JPOII/1 s pohotovostí, v jejím vybavení dopravní automobil chyběl a dobrovolní hasiči využívali svá soukromá vozidla. Nový dopravní automobil využijí přednostně k dopravě střídajících členů jednotky při zásahu a také při zásazích, kde není nutný výjezd požárního auta.

Dobrovolní hasiči z Řetechova jsou zařazení do kategorie JPO V. V současné době jsou vybaveni dopravním automobilem z roku 1978, který vzhledem k vysokým provozním nákladům, poruchovosti a opotřebení nevyhovuje aktuálním požadavkům na zásahovou požární techniku. Nově tedy získají pro zásahy dopravní automobil s nákladním přívěsem.

Pořízením nových automobilů dojde ke zvýšení akceschopnosti jednotek dobrovolných hasičů při zásazích.

 

Oba nové dopravní automobily (FORD Transit Kombi) dodává firma THT Polička, s.r.o. Cena automobilu pro dobrovolné hasiče z Luhačovic činí 939 tis. Kč, cena automobilu s nákladním přívěsem pro dobrovolné hasiče z Řetechova dosahuje 1 053 tis. Kč.

 

Ministerstvo vnitra České republiky přispěje z programu Dotace pro jednotky SDH obcí na každý automobil částkou 450 tis. Kč. Nákup obou dopravních automobilů je zároveň spolufinancován Zlínským krajem z Fondu Zlínského kraje a to částkou 300 tis. Kč na jeden automobil.